Czy faktycznie będzie kryzys?

ModernHouse 2024-01-17

Czy faktycznie będzie kryzys? Coraz częściej słyszymy o nadchodzącym kryzysie. Wystarczy spojrzeć na to, co się dzieje w naszym najbliższym otoczeniu, np.: - nieracjonalne działania rządu, - zmienność polityki banków centralnych, - wysokie ceny aktywów, - nieracjonalne zachowania inwestorów.

Czytaj więcej

Jak odebrać mieszkanie od dewelopera?

ModernHouse 2024-01-10

Odbiór zazwyczaj wiąże się z zapłaceniem ostatniej raty dlatego warto zrobić to dobrze. Odbiór mieszkania najlepiej zrobić w ciągu dnia w obecności przedstawiciela dewelopera. W dużym skrócie odbiór ma na celu porównanie i sprawdzenie umowy oraz wszystkich załączników, co do jakości wykończenia między protokołem informacyjnym.

Czytaj więcej

Ile gruntów jest w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa?

ModernHouse 2023-12-13

To pytanie zadaje mnóstwo osób. Ile ziemi ma Skarb Państwa? Do zarządzanie zasobami własności rolnej Skarbu Państwa jest powołana instytucja Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR). KOWR to instytucja prawna, której Skarb Państwa powierzył wykonywanie działań w zakresie prawa własności w odniesieniu do nieruchomości, które posiada. Wszystkie osoby, które chciały, chcą lub w przyszłości będą chciały kupić działkę powyżej jednego hektara ziemi rolnej muszą ubiegać się o zgodę Dyrektora KOWR włącznie z spełnieniem określonych warunków.

Czytaj więcej

Co to jest umowa najmu okazjonalnego?

ModernHouse 2023-11-22

Zanim przejdziemy do sedna sprawy, warto zaznaczyć, że wszystko dzieje się w obrębie Ustawy o ochronie praw lokatorów. Prawo własności w Polsce jest różnie interpretowane. Przepisy w większości przypadków dają większe prawa najemcom niż właścicielom nieruchomości. Warto zawrócić uwagę na niuanse dotyczące umowy okazjonalnej, bo w obecnej chwili to właśnie taka forma zabezpiecza prawa właścicieli. Często można usłyszeć sprzeczne informacje dotyczące umowy najmu okazjonalnego.

Czytaj więcej